• EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ 
  • کد خبر : ۶۱۰۴
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری: نذر اهدای خون نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری / اهدای خون در حقیقت اهدای حیات انسان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:
نذر اهدای خون نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری / اهدای خون در حقیقت اهدای حیات انسان است.

آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  ضمن  دیدار و گفتگو با مدیرکل انتقال خون استان در امر نذر اهدای خون به مناسبت سالروز  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) حضور یافت.

  آیت الله دکتر رضا رمضانی ، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ، اهدای خون را امری عمومی و همگانی دانست و با اشاره به آیه 32 سوره مائده گفت : اهدای خون امری خداپسندانه و برای نجات جان انسانهاست است و  از مردم نوعدوست گیلان برای اهدای خون فاطمی از سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) الی سالروز ولادت آن بانوی بزرگوار دعوت کرد تا با مستمر بودن در این امر خیر زندگی به بیمار نیازمند به خون و فرآورده های خونی بخشیده شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اهدای خون را در حقیقت اهدای حیات انسان است  دانست و افزود : با توجه به اینکه معتقد هستم اگر مردم در عرصه ی اهدای خون و سلامت به عنوان یک کار انسانی حضور پیداکنند این امر هم یک کار انسانی و هم  عمل به سفارشات دینی می تواند باشد بنابراین نیاز است خیرین بیشتر در این حوزه حضور داشته باشند هم در راستای افزایش بیمارستانها و رسیدگی به حوزه سلامت و هم در راستای خدمات فردی از جمله اینکه برای کمک به همنوع خون خود را اهدا کنند و حقیقت اهدای حیات انسان با اهدای خون را به عرصه عمل بیاورند و قطعا نقش بسیارمثبتی را در سلامت جامعه خواهند داشت.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به موفقیتهای فرهنگ اهدای خون اشاره کرد و بیان داشت: شاهد حضور مردم نوعدوست برای اهدای خون و کمک به همنوع در ایام و مناسبتهای مختلف هستیم و همچنین شاهد حضور  مسلمانان و حضور حداکثری آنان در  امر انساندوستانه اهدای خون در ایام محرم در سراسر دنیا می باشیم و این امر با آموزش به فرهنگ سازی اهدای خون برای احیای انسان کمک خواهد کرد و در این زمینه مانند سایر موارد باید بیش از پیش فرهنگ سازی شود .
وی خاطرنشان شد : بیماری هم مساله ای است که در آموزه های ما هم آمده است مانند فقر می ماند که مسلمان و غیر مسلمان ندارد چون اگر فقر غیرمسلمان هم باشد چالشی و آسیب زا خواهد بود ، امر اهدای خون هم همینطور همانگونه که در دعای ماه مبارک رمضان آمده اللَّهُمَّ اشْفِ کُلَّ مَرِیضٍ  خدایا، همه بیماران را شفا عنایت فرما .
دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه اهدا کنندگان خون انسانهای بزرگی هستند  گفت : علی رغم حضور اهداکنندگان برای اهدای خون و پلاکت همچنان مساله اهدای خون با توجه به نیازمندی‌های خون و آمار بالای بیماران تالاسمی در سطح استان ، بسیار مهم و حیاتی است و  حضور نمایندگان گیلان ، مراجع و روحانیون در اداره کل انتقال خون نیز بسیار ارزشمند است و می تواند الگوی مناسبی برای همگان باشد.
مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه آمارها نشان می دهد از هر سه نفر در دنیا یک نفر در طول عمر خود به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کند  تصریح کرد: با توجه به اینکه از هر یک کیسه خون سه فرآورده تهیه می شود و عمر آنان متفاوت است بطور مثال پلاکت خون سه روز عمر دارد و این عمر کم نیاز ما را به خون همیشگی می کند و همیشه ایام این دغدغه را داریم که محصولات خون دائما بروز باشد. 
 دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون استان گیلان در ادامه ضمن دعوت از مردم نوعدوست گیلانی به امر اهدای خون و کمک به همنوع از بانوان گیلانی دعوت بعمل آورد تا در پویش اهدای خون حورا که در استان گیلان از سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) الی سالروز ولادت آن بانوی بزرگوار ویژه بانوان راه اندازی شده است حضور بهمرسانده و حیات زندگی را به بیماران هدیه نمایند.
 روابط عمومی اداره کل استان گیلان اعلام کرد پویش اهدایخوناحیای_انسان همزمان با حضور آیت الله رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون آغاز می شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0